Відбувся фестиваль „Французька осінь”

В Ужгороді на фестивалі "Французька осінь" пригощали смаженими каштанами та цибулевим супом
Організатори фестивалю "Французька осінь" 20 листопада в Ужгороді на вулиці Корзо ужгородців та гостей частували традиційним французьким цибулевим супом. Саме для цього приготували столітровий казан цієї справи, котрий розмістили у самому серці міста, на вулиці Корзо.


"Ми ставимо за мету перенести європейські традиції до Ужгорода, познайомити з ними ужгородців і створити позитивну святкову атмосферу у місті, якою б вона мала бути тут постійно", – повідомив організатор фестивалю "Французька осінь" Роберт Левицький.

Фестиваль „Закарпатське божоле”
20 - 21 листопада 2010 року в м. Ужгороді відбулося свято молодого вина "Закарпатське божоле 2010". На фестивалі "Закарпатське божоле" в Ужгороді винороби презентували вино урожаю 2010 року, від кращих приватних виноробів області.

Організаторами фестивалю виступали Спільнота приватних виноградарів та виноробів Закарпаття.
На ньому цьогоріч, як і в попередні роки, найкращі винороби регіону пропонують свої винні шедеври гостям свята та борються за звання кращого майстра виноробства.
Протягом двох днів винороби презентували на фестивалі від 7 до 15 різних сортів молодого вина – виробленого урожаю 2010 року, яке ще зберегло аромат теплого та запашного літнього дня, свіжого винограду.



Під час божоле-днів організатори дійства розповіли історію закарпатського виноробства, традиції вживання та особливості цієї унікального професії.
Як говорить історія, звичай святкування "божоле-свят" виник в 19 столітті у виноградарів регіону Божоле у Франції. Їх вино дозрівало раніше за всіх, збір винограду починався швидше, ніж в інших місцях, а ферментація вина проходила під час його транспортування баржами по річці Соні або візками в передмістя Ліона. Саме завдяки короткому терміну дозрівання божоле, воно зберігає легкість і запах, який відрізняється з року в рік, залежно від урожаю і погодних умов.
Також на святі молодого вина "Закарпатське божоле" відбувся розіграш фірмових келихів з логотипом фестивалю, до вартості яких входить вартість 1 літра вина, а також традиційна лотерея, і картка народної дегустації.
Фестиваль відвідали і пасічники з Мукачева, Мукачівського та Ужгородського районів, які пропонували гостям свята різні види меду – "майський мед", липовий мед, квітковий мед тощо – ремісники та умільці із західного регіону України. До слова, на свято вина приїхали івано-франківські майстри, які привезли із собою вишиванки, народні костюми та сувеніри, які були вирізьблені з дерева та виготовлені власноруч.