УВАГА! Літній сезон

Порядок виїзду за кордон неповнолітніх дітей - громадян України

Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724)  Виїзд з України громадян,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній  держави  прямування  та  відповідного  часового проміжку   перебування  у  цій  державі,  якщо  другий  з  батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16-річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном;

 у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

  • свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • рішення суду про  позбавлення  батьківських  прав  другого  з батьків;
  • рішення суду   про   визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;
  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
  • довідки про народження дитини,  виданої  відділом  реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно  до  частини  першої  статті 135 Сімейного кодексу України  (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

 

Особливості виїзду дітей громадян України

до Російської Федерації: відповідно до Угоди між Урядом України та Російської Федерації про умови взаємних поїздок громадян діти – громадяни України до 16 років можуть перетинати державний кордон за наявності свідоцтва про народження;

до Республіки Білорусь: діти – громадяни України можуть перетинати державний кордон за наявності проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон батьків, у який вони вписані.

 

ПРАВИЛА оформлення організованих груп туристів

 З метою прискорення часу проходження паспортного контролю організованими групами туристів, Державною прикордонною службою України рекомендовано суб’єктам туристичної діяльності подавати списки туристів, де має міститись інформацію про особу, а саме: прізвище, ім’я та дані  закордонного паспорту особи.

Заявку слід подавати на електронну скриньку відповідного прикордонного загону за добу до виїзду організованої групи туристів за кордон та повідомити відповідний загін про надання заявки за зазначеними номерами телефонів.

 

 Мукачівський прикордонний загін

Електронні скриньки пунктів пропуску Мукачівського прикордонного загону:

ППр „Косино-авто”:

ППр „Лужанка-авто”:

ППр „Вілок-авто”

ППр „Дякове-авто”:

ППр „Дякове-зал.”:  

ППр „Солотвино-авто”:  

Номер телефону:  +38 (050) 504-69-84

Контактна особа: Гулеватий Костянтин Вікторович

 

Чопський прикордонний загін

Електронна скринька пунктів пропуску Чопського прикордонного загону:

Номер телефону:  +38 (067) 912-74-42

Контактна особа: Шварцман Павло Георгійович

 

УВАГА! Зазначені електронні скриньки не приймають повідомлення, створені в домені mail.ru.

 

Рекомдації щодо дотримання безпеки пасажирських перевезень:

  1. Заключити договір з Перевізником про надання послуг з перевезення пасажирів, попередньо з’ясувавши інформацію про наявність у нього дозвільних документів: ліцензії, ліцензійної картки, облаштування транспортного засобу тахографом, а при перевезенні дітей - наявність досвіду роботи водія понад 5 років, (Закон України „Про автомобільний транспорт” http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2344-14, Наказ МІУ № 331 від 20.06.2012 року).
  2. Перевірити наявність узгодження умов перевезень з Укртрансінспекцією та органами Державтоінспекції.
  3. При одночасному перевезенні групи з 10 і більше дітей, необхідно призначати керівника, відповідального за їх супровід, а при перевезенні групи з 30 і більше дітей необхідно призначати також медичного працівника (Постанова КМУ № 176 від 18.02.1997 р. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/176-97-%D0%BF ).
  4. Звернути увагу на технічний та санітарний стан  транспортного засобу, у випадку виникнення сумнівів, краще відмовитися від запропонованих послуг.
  5.  Необхідно слідкувати за дотриманням режиму праці та відпочинку   водієм під час поїздки, пам’ятаючи  про те, що всіх пасажирів чекають вдома (Наказ МТУ № 340 від 07.06.2010 р.).

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer