КАТАЛОГ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

Скачати каталог інвестиційних пропозицій 2011 (7Mb)

Загальна інформація про область

Закарпаття – унікальна область України, надзвичайно багата природними ресурсами та безліччю мальовничих куточків, які приваблюють все більшу кількість мандрівників з різних країн світу. Край у якому гармонічно поєднуються величні карпатські гори, багаті густими пралісами, кришталевими ріками, прозорими гірськими озерами та безкраїми полонинами, з притисянською низовиною, на якій зеленіють плантації дбайливо доглянутих виноградників, плодоносних садів та безмежні пасовища.

Область має унікальне геополітичне та географічне положення. Розташована на крайньому південному заході України, займає південно-західну частину Українських Карпат і Придунайську низовину, межує на північному і південному сході з Львівською та Івано-Франківською областями, а на півночі, заході і півдні з Польщею (протяжність кордону 33,4 км), Словаччиною (98,5 км), Угорщиною (130 км), Румунією (205,4 км). Через географічні особливості Закарпаття з давніх давен було зручним з'єднувальним шляхом між державами Північної та Південної, Східної та Західної Європи. За площею і населенням у масштабах України область невелика. Її територія становить 12,8 тис.км2, чисельність населення станом на 1 грудня 2000 року - 1282,2 тис. чол., що трохи більше 2 відсотків від території і населення України.

Закарпаття поділяється на 16 адміністративно-територіальних одиниць, з яких 3 — міста обласного підпорядкування [Ужгород, Мукачево, Хуст) і 13 районів. Крім того край має 10 міст, 20 селищ міського типу, 579 сільських населених пунктів. Такого національного розмаїття, як у Закарпатті, немає в жодній області України. Тут живуть представники більш ніж 70 національностей.

Клімат області - м'який, помірно-континентальний.

Майже 80 відсотків території займають Карпатські гори, решту - Притисянська низовина. На території області знаходиться найвища вершина Українських Карпат та України – гора Говерла (2061 м над рівнем моря).

Унікальна природна екосистема Карпатського біосферного заповідника віднесена до найцінніших екосистем Землі і входить до міжнародної мережі біосферних резервів ЮНЕСКО. Ліси займають більше половини території області, пологі схили Карпат вкриті переважно буковим лісом. У природному складі закарпатських лісів переважають твердолистяні (62,2%) і хвойні (29,9%) породи.

Край багатий на різні види корисних копалин, у т.ч. специфічні, характерні лише для Закарпатської геологічної провінції. Мінерально-сировинна база представлена майже 150 родовищами, більш як 30 видами корисних копалин.

Область має високий природно-рекреаційний і курортний потенціали. Виявлено і досліджено 360 джерел і родовищ мінеральних та термальних вод. Мінеральні води області мають чудові смакові якості і споживаються як лікувально-столові в санаторно-курортних закладах. Закарпаття відоме як один із найпопулярніших куточків лікування і оздоровлення.

На території краю протікає 9429 потоків і річок, знаходиться 137 природних озер. На річках сконцентрована майже четверта частина гідроенергетичного потенціалу України, що відкриває можливості для розвитку малої гідроенергетики. Закарпатська область є активним членом Карпатського Єврорегіону – міжрегіонального об'єднання прикордонних регіонів України, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії.