Головна
Бібліотека
Міста Закарпаття
Лікування, відпочинок
Проживання
Сільський туризм
Туризм
Дозвілля
Публікації
Фотогалерея
Інвестиційна діяльність
Транспорт
Каталог сайтів
Ліцензування    туристичної діяльності
Нормативно-правова    база
Контакти

СІЛЬСЬКІ САДИБИ

„Відпочивайте у селах Закарпаття”

Село має багатющу історико-архітектурну спадщину, культуру, самобутній побут, даровані самою природою мальовничі ландшафти, лікувально-рекреаційні ресурси. Тому сільський зелений туризм давно практикується на Закарпатті. Адже в селах на відпочинку завжди було багато міського населення.
Найпопулярнішими для відпочинку є села біля річок, озер та гір.
Мальовничі місця регіону дозволяють вибрати відпочинок за вподобанням: рибалка, збирання грибів, малини, ожини, чорниць, лікарських рослин. Перебування в сільській місцевості дає змогу міським жителям долучитись до національної екзотики, етнографічних особливостей, оздоровлення цілющими джерельними водами та чистим гірським повітрям.
Крім цього, в багатьох селах Закарпаття наявні унікальні пам”ятки дерев”яної архітектури – старовинні дерев”яні церкви, пам”ятники природи та історії. В сільській місцевості маємо багато цікавих екскурсійних об”єктів, пов”язаних з народними промислами – ткацтвом, вишиванням, гончарством, лозоплетінням, різьбленням по дереву тощо, які розкривають витоки та джерела народної культури.. Є серед них унікальні, чи не єдині в Європі – наприклад музей ковальської справи „Кузня Гамора” в с.Лисичево Іршавського району та музей сплаву лісу на річці Чорна Міжгірського району. Це дає сільським господарям та іншим ентузіастам організації відпочинку на селі широкі можливості по розробці і реалізації цікавих програм для гостей сільських садиб.

Берегівський район
Гостинність господарів сільських садиб, неповторний смак закарпатських фруктів  та овочів, відпочинок на ріках Тиса і Боржава, самобутню народну творчість угорського народу, захоплююче архітектурно-історичне минуле краю – все це пропонують гостям села Берегівщини: Четфалва, Велика Бакта, Бене, Боржава. Гості мають можливість відвідати діючу старовинну готичну церкву з деревяною дзвіницею (ХІУ- ХУІІ ст.) у с. Четфалва. Не менш цікавою є памятка архітектури в с. Бене – готичний  костьол  ХІ - ХІУ ст.

Виноградівський район
Біля підніжжя Чорної гори праворуч швидкоплинної річки Тиси  стоїть  чепурне і затишне місто Виноградів. Старовинний Севлюш (така офіціцйна назва офіційно існувала до 1946 року) відомий тим, що першим у краї одержав привілеї королівського містечка. Виноградів недаремно називають мальовничим куточком Закарпаття. Побувавши на Виноградівщині, ви насолодитеся  мальовничою закарпатською  природою і відчуєте її цілющу силу, познайомитеся з привітними та щирими людьми, пізнаєте народні традиції та звичаї. Ви також зможете спробувати себе в різних видах сільської праці й оцінити закарпатську народну кухню. Виноградівщина подарує Вам приємне дозвілля та незабутні враження.

Великоберезнянський район   - це вишукана естетичність гірських ландшафтів, лісисті гори, квітучі полонини, швидкоплинні ріки, сріблясті джерела цілющих мінеральних вод. Район розташований в гірському масиві Східних Карпат.Особливе надбання краю – це шедеври народного деревяного зодчества – триверхі шатрові церкви. Деревяні храми, що збереглися до сьогодні, відносяться переважно до ХУІІ-ХУІІІ століття. Більшість із них – своєрідні візитні картки Закарпаття. По території району прокладено декілька десятків туристичних пішохідних та велосипедних маршрутів. Успішно  функціонує високогірне фермерське господарство „Полонинське господарство”, яке розводить унікальну рідкісну породу коней „Гуцульські”, з метою їх подальшого використання для запровадження кінного високогірного туризму.

Воловецький район гірський район північної частини Закарпаття. Гірські  хребти простягаються з північного заходу на південний схід, в цьому напрямі збільшується  їх висота, змінюється  вигляд. Окрасою і багатством району є рослинний і тваринний світ, що відзначається  різноманітним видовим складом. Верховинський край має досить розвинуту соціально-культурну сферу, багатий духовними цінностями.  Воловечина – гостинний край. Якщо Ви шукаєте спокою в оточені прекрасної природи – це означає, що ви потрапили саме туди, куди прагнули, незалежно від пори роки. 
Відпочинок в сільських оселях, дозвілля Вам забезпечить  асоціація сприяння туризму „Шипот”.

Іршавський район - називають перлиною Боржавської долини. Надзвичайно цікавим для туристів є регіональний ландшафтний парк „Зачарований край”- це справжня скринька з коштовностями природи.Букові праліси, оліготрофне болото „Багно”, вкрите товстим килимом з моху, непримітна на перший погляд квітка росичка-кркглолиста, яка залюбки обідає....комахами.
Діюча музей-кузня „Гамора” (с.Лисичево), якій майже 300 років, це збереження вікових традицій працелюбного народу.Сільськогосподарський реманент , викуваний під важким водяним молотом, користується у місцевих газдів особливим попитом. А історія місцевої вузькоколійки сягає в минуле тисячоліття. Неквапна подорож віковою залізницею – це нагода побувати в чарівному куточку Боржавської долини та помилуватися неповторними краєвидами сільської місцевості.

Свалявський район - poзташований в центральній частині Закарпатській області, у передгірній частині Карпат, і відзначається надзвичайно різноманітними формами рельєфу. Тут зосереджена більшість мінеральних вод України (понад 100 родовищ), представлені майже всі її типи. Води унікальні за своїм складом та лікувальними властивостями, а в народі їх називають „Святими криницями”. Сприятливий клімат дозволяє розвивати на території району різні види літнього та зимового відпочинку. Край також відомий  оригінальною памяткою архітектури ХУІІ ст. – дерев”яна церква в с.Бистрому. Ще одним доказом давньої історії міста є памятка природи – дуб в центрі Сваляви, вік якого сягає майже 500 років.

Міжгірський район - oдин із наймальовничіших куточків Карпат. Мандрівник, який подорожує по Міжгіршині, обов”язково захоче побувати на Синевирському озері, яке розміщене на висоті 989 м. над рівнем моря. Милувати око буде один із найкрасивіших водоспадів Українських Карпат – „Шипіт”.
Серед карпатських гір, у мальовничих  селах на туристиів чекають доброзичливі господарі затишних садиб „Бокораш” (с.Синевир), „Горянка” (В.Студений), „Незабудка” (с.В.Студений) та інші. Садиби з затишними кімнатами подарують відчуття комфорту. Гостинність та доброзичливість господарів, національна кухня, домашній хліб, бринза, токан забезпечують приємний відпочинок у будь-яку пору року.   
Незабутні враження для туристиів залишає пісенний фестиваль „На Синевир трембіти кличуть”, який проходить у вересні місяці кожного року.

Мукачівський район - край живописних Карпатських гір та лісів, де Ви зможете потрапити в храм незайманої природи, відчути радість  спілкування з природою, де є можливість побачити сімейства диких кабанів, косуль, оленів, де збереглися унікальні пам”ятки природи. Це край самобутньої культури та історії, де поряд співіснують пам”ятки далекого минулого з об”єкrами  сучасності, де є можливість з ХХІ ст. зробити крок  та потрапити в ХІІ-ХІІІ ст, пізнати таємниці середньовічних замків та палаців, історію, культуру, традиції наших краян...
Мукачівщина володіє потужним туристично-рекреаційним потенціалом, який сьогодні ефективно і раціонально використовується в лікуванні, оздоровленні, відпочинку санаторно-курортними закладами „Карпати”, „Синяк”, „Перлина Карпат”, дитячими таборами, а в галузі сільського зеленого туризму комунальним  підприємством „Туристська садиба”.
„Туристська садиба” – спеціалізоване туристичне підприємство, яке співпрацює з власниками сільських садиб  та жителями сіл курортної зони Мукачівщини в питанні організації та надання житла, харчування відпочиваючим туристам на селі, а в подальшому організації їх дозвілля.
Власники сільських садиб володіють облаштованим для прийому туристів житловим фондом різного рівня комфортабельності від простих „селянських” умов проживання, до облаштованих умов на рівні  „зіркових” готелів.
Своє дозвілля туристи можуть провести на природі, на  екскурсіях  по Закарпаттю, або за власною програмою відпочинку.

Перечинський район.
Поміж мальовничих  смарагдових гір, у долинах швидкоплинних річок Уж і Тур”я розташувалася коштовна перлина Закарпаття – Перечинський район.
Це  неповторний  і дивовижнй край, який уподобав сам Бог і щедро обдарував невичерпними багатствами: могутніми віковічними лісами, цінними копалинами, цілющими джерелами, родючими землями.
На Перечинщині знаменита полонина Руна (1472м н.р.м.), основні вершини – Менчул (1295 м н.р.м), Високий Верх (1413м н.р.м.), Рівний Плай (1228 м н.р.м.). Довкола полонини –справжнє намисто водоспадів. „Шипот” – найбільш потужний водоспад Закарпаття.
Заворожуючою красою довкілля, щедрими дарами природи, багатою історією, самобутньою культурою, цікавою говіркою місцевих жителів, різноманітною і смачною кухнею Перечинщина приваблює численних гостей та туристів. 

Рахівський район  - займає найбільш високу високогірну частину Українських Карпат. Тут знаходиться найвища вершина Украни – гора Говерла, географічний центр Європи, найбільші праліси Європи, джерела цілющої мінеральної води, бере початок найбільша притока Дунаю ріка Тиса, Карпатський біосферний заповідник, територія якого віднесена до найцінніших екосистем Землі і входить до міжнародної мережі біосферних резервантів ЮНЕСКО. У Європі цей унікальний, високогірний район України знають як регіон, де разом з природою збереглась самобутня гуцульська культура корінних жителів краю. 

Тячівський район – це високий туристично-курортний потенціал.На території  району виявлено понад 67 водопроявів мінеральних (у т.ч. термальних) вод, які містять до  20 життєво – необхідних для здоров”я людини мікроелементів та за своїми властивостями  не поступаються  відомим водам Кавказу, Чехії, Франції. В районі знаходиться  близько 60 пам”яток  археології, історії та монументального мистецтва. Серед них городище Кануна (УІ – У ст. до н.е.), Карпатські кургани  (ІУ – ІІІ ст. до н.е), залишки замкових та фортифікаційних споруд, печери  біля с. В.Уголька.
Незвичайним за своїми властивостями є соляне озеро Кунігунда, що знаходиться в смт. Солотвино. Для  нього характерна висока мінералізація і, як і Мертве море в Ізраїлі, озеро відоме завдяки дивовижному ефекту виштовхування. Наявні також  сім музеїв історичного, краєзнавчого та етнографічного спрямування. Цікавим для туристів є приватний народний музей „Сріберна Земля” в с.Грушово, в якому зібрані колекції цінних експонатів: історії, культури, звичаїв і побуту багатьох поколінь, що жили колись на цій землі. 

Хустський районзнаходиться у передгірській та гірській зоні серединної частини Закарпаття. Своєрідною візитною карткою Хустщини є її архітектурні споруди: 4 унікальні памятнки народної архітектури – деревяні церкви з елементами готики; в с.Крайниково – церква Михайла 1662 року, в с.Сокирниця – церква Миколая 1709 року, с.Данилово – церква Миколая 1779 року, с.Олександрівка – церква параскеви перша половина ХУІІ ст. Стрімкі шпилясті вежі гармонійно поєднуються з ідеальними пропорціями та формами цих простих та невимушених будівель.
Але найбільшим багатством району поправу вважається екологічно чисте повітря, значна кількість мінеральних та термальних джерел. Славний Хустський район і своїми унікальними місцевостями. Одна з них – відома далеко за межами країни – Долина нарцисів. Це єдине місце в СНД, де зустрічаються природні зарості нарциса вузьколистого. Тільки тут збереглося поголів”я буйволів Карпатської популяції.
Курортна зона  „Шаян” – неповторна місцевісь Хустського району, де найголовнішим  лікувальним фактором є численні джерела мінеральних вод, які містять різні макро – та мікроелементи, зокрема, залізо, бор і фтор. Нині це відома далеко за межами країни здравниця.

Ужгородський район -   знаходиться в західній частині Закарпатської області, в передгврській зоні Карпат. Завдяки вигідному геополітичному положенню район має можливість розвивати туристично-рекреаційну галузь  з метою залучення  для оздоровлення та відпочинку туристів усіх регіонів України та інших держав.
На сьогодні активно відпочити можна в мальовничому куточку на озері біля с.Андріївка, де розташований екотуробєкт „Агротак золотої підкови”. Тут поєднуються елементи сільського туризму (екскурсії на конях гуцульської породи – розроблені маршрути, знайомство з рідкісними та екзотичними тваринами, відпочинок на березі озера).
Також з радістю приймуть туристів такі туристично-рекреаційні компелкси, як ранчо „Золота гора” с.Барвинок та мотель „Камелот” с.Кам’яниця. Відвідувачі будуть приємно вражені сучасними умовами відпочинку та закарпатською народною кухнею.

Берегівський район

Великоберезнянський район

Виноградівський район

Воловецький район

Іршавський район

Свалявський район

Перечинський район

Міжгірський район

Мукачівський район

Рахівський район

Тячівський район

Ужгородський район

Хустський район