Марченко О.І., 25.01.2012p.    

ІНТЕГРАЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ТУРИСТИЧНОГО ПРОДУКТУ
В НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКИЙ ТУРИСТИЧНИЙ ПРОДУКТ
ТА ЄВРОПЕЙСЬКУ ТУРИСТИЧНУ ІНДУСТРІЮ

Пріоритетний напрямок розвитку в’їзного та внутрішнього туризму є важливим чинником підвищення якості життя населення, створення додаткових робочих місць, збільшення валютних надходжень, наповнення бюджетів всіх рівнів та підвищення міжнародного авторитету країни.

25.01.2012p.    

РОЗВИТОК ТУРИСТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

В цивілізаційному світі туризм вже давно визнано однією з найбільш прибуткових галузей, яка займає особливе місце в економіці багатьох країн. На даному етапі туризм для України є, насамперед, каталізатором соціально-економічного розвитку країни та окремих її регіонів; генератором додаткових прибутків населення, джерелом створення нових робочих місць і поповнення бюджетів всіх рівнів. Розвиток сучасної і високоефективної туристичної індустрії безпосередньо залежить від розбудови сучасної інфраструктури галузі в межах територій з високою концентрацією природних, історико-культурних та рекреаційних ресурсів, яким є Закарпаття.

Марченко О.І., 13.07.2007p.   

ВИСТУП НА НАРАДІ З ПИТАНЬ РОЗРОБКИ "СТРАТЕГІЇ СТАЛОГО
РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ І КУРОРТІВ В УКРАЇНІ" , 25.06.07 р. м. Київ

Стратегія сталого розвитку туризму в Україні – генеральна лінія, щодо створення конкурентноспроможного туристично-рекреаційного продукту, цікавого, багатофункціонального за змістом, що забезпечить попит споживачів (як вітчизняних, так і зарубіжних) у туристично-рекреаційних послугах та внесе значний вклад у соціально-економічний розвиток регіонів за рахунок збільшення дохідної частини бюджетів усіх рівнів, притоку інвестицій, зростання кількості робочих місць, збереження та раціонального використання природних ресурсів і культурної спадщини.

Поп С.С. , 5.03.2007p.    

ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЗАКАРПАТТЯ

Початок третього тисячоліття цивілізація зустріла усвідомленням необхідності докорінного перегляду взаємостосунків в системі « суспільство – природа». Людство, зрозумівши загрозу своєму  існуванню через колосальні масштаби руйнації природних систем споживацьким підходом до використання матеріальних ресурсів за ідеологією «покорителів природи», відчуло гострий дефіцит інформації про соціоприродні системи, про закономірності їх багатовікової еволюції. Тому у суспільства появилась необхідність в інформаційному ресурсі щодо того як не допустити ...

Володимир Кічура, 2.03.2007p.    

НЕПОВТОРНА ЛІСОВА КАЗКА

В усі часи гордістю, красою й багатством Закарпаття були ліси. Ліс — зелена аптека і відпочинок, прохолодний затінок у літню спеку і тепло вогнища у холодну пору, цілющі джерела і чисте повітря, він наш дім, меблі та інші речі, він — колиска і домовина наша.
Останнім часом стан наших лісів, їхня подаль­ша доля стали предметом пильної уваги не лише фахівців та представників владних структур, а й усього населення краю та багатьох жителів інших областей України та зарубіжних країн.

Молнар О.С., Марченко О.І., 26.02.2007p.    

ОЦІНКА НАЯВНОГО ТУРИСТИЧНО-РЕКРЕАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕКРЕАЦІЙНИХ ЗОН ЗАКАРПАТТЯ

В статті, проаналізовано наявні фактори та умови розвитку туристично-рекреаційного комплексу Закарпатської області, розглянуто рекреаційне зонування, здійснено бальну оцінку наявних туристично-рекреаційних ресурсів у кожній рекреаційній зоні області. Актуальність питання зумовлена необхідністю проведення аналізу функціонування та розвитку туристично-рекреаційного комплексу Закарпаття в цілому, та кожної рекреаційної зони зокрема. І визначення пріоритетних напрямків розвитку туризму та рекреації в даних зонах, виділення основних видів туризму та напрямків реформування туристично-рекреаційного комплексу в кожній рекреаційній зоні.

Оксана Лугова    

ЧОРНИЧНИЙ ЕКСТРІМ або ПОХІД ЗА ЧОРНИМ ЗОЛОТОМ КАРПАТ

Афини... Коли купляєте літрову банку чорно-синіх ягід на ринку, не торгуйтеся, віддайте без слів ті десять-дванадцять гривень, що просять за цей цілющий соковитий бісер, і уважно придивіться до продавця. Якщо вам пощастило, і перед вами саме той, хто й збирав афини по гірських полонинах, знайте - ви бачите незвичайну людину – справжнього, “природного” екстремала, мужнього і відважного. Про таких кажуть, “наповнений зсередини світлом землі”. Їх рідко можна зустріти у великих містах, а якщо затримуються, то розгублюються і бідніють, й прагнуть швидше повернутись у своє село, до своїх гір. Тут стверджуються їх думки, почуття стають чистіше. Вони – це люди праці, “Христове плем’я”. У них інші помисли, надії і цінності у житті...

Сергій Гудак    

СОЛОНЕ ЛІКУВАННЯ

У чім сіль ефективного лікування? У поєднанні унікальних природних ресурсів та високих досягнень медичної науки. а коли ж до цього рецепту додати ще й досвід та наснагу фахівців, прагнення лікарів залучити усе потрібне для покращення результатів, невтомний потяг до вдосконалення, тоді хворий отримує найкращу допомогу. або ж оригінальні ефективні «ліки». Ліки, які мають солоний смак. Це відбувається у Cолотвині, що в Тячівському районі Закарпаття, де розквартирувалася єдина в державі алергологічна лікарня, найцікавіші «палати» якої розташовані під землею — у соляних шахтах. На стінах цілющого підземелля — кристали солі та утворені самою природою вигадливі форми і малюнки. А сіль лікування в Українській алергологічній лікарні — у самій солі.

Ольга Єсеніна   

ВИННА ІСТОРІЯ З ПРИСМАКОМ ГІРКОТИ

Село Бобовище, що на Мукачівщині славиться вишуканим вином, не дарма про його жителів кажуть: вони народжуються виноробами.Та нині завод АПТП «Бобовище», продукцією якого ще за радянських часів тішилися жителі Закарпаття та численні гості краю, які неодмінно везли додому бодай пляшку бобовищанського, припинив розлив своїх вин. Єдине, що сьогодні може підприємство, – це продавати виноматеріали іншим фірмам, які мають ліцензію на розлив вина

Іван Білак    

ЕКСТРІМ
Безпомилкове рішення за долі секунди

Всі ми любимо відпочивати. Комусь подобаються гори, комусь річки, хтось любить пляжі, а інші – випробовувати себе на міцність. «Натягнуті нерви» теж, як не дивно, можуть допомогти людині зняти втому. На шляху закарпатських туристів-екстремалів іноді навіть трапляються такі куточки природи, які ніколи не бачив об’єктив фотокамери, а більше того – туди ніколи не ступала нога людини...

Алла Хаятова    

РОГАТА ЕКЗОТИКА

У Велятині, заснованому велетами і знаменитому буйволами, чекають на туристів.
Кожному гостеві цього особливого села одразу ж стає зрозуміло: Велятино — це місце туристичної ідилії, бо рівнинне поселення мальовничо оточене гірською грядою. У такому розташуванні — неабиякий рекреаційний потенціал Велятина. Ніби навмисно створене для відпочинку, це село тільки починає відкривати свою привабливість. Ми ж якраз і прямуємо до його найбільшої слави. Велятино називають буйволячою столицею, і основна туристична привабливість села з великим майбутнім цього дня ліниво хлюпається у багнюці…