назадІван Білак  

ЕКСТРІМ
Безпомилкове рішення за долі секунди

Всі ми любимо відпочивати. Комусь подобаються гори, комусь річки, хтось любить пляжі, а інші – випробовувати себе на міцність. «Натягнуті нерви» теж, як не дивно, можуть допомогти людині зняти втому. На шляху закарпатських туристів-екстремалів іноді навіть трапляються такі куточки природи, які ніколи не бачив об’єктив фотокамери, а більше того – туди ніколи не ступала нога людини!
Отже, які саме є види екстремального відпочинку і чи розвиваються вони в Карпатах?
Ви коли-небудь мали можливість спускатися вниз за течією гірської ріки? Повірте, що це незабутні враження! Рафтинг – це захоплюючий спуск по гірській річці на каное або спеціальних плотах. Він є знахідкою для людей, які бажають перевірити себе в екстремальних умовах. Одним з багатьох рафтингтурів у Карпатах є сплав по гірській річці Тиса, який проводиться регулярно протягом літньо-осіннього сезону. Туристи мають змогу помилуватися красою п’яти районів Закарпаття – Тячівського, Хустського, Виноградівського, Берегівського, Ужгородського. Для повного комфорту та зручності бажаючих дозволено приєднатися до групи на будь-якому із етапів маршруту на місці стоянок. Тривалість всього маршруту 3 дні та дві ночі, впродовж яких є можливість побачити кам’яні дива, помилуватись природою Закарпаття.
На Закарпатті є скелі як для новачків, з якими займатимуться інструктори, так і для екстремалів, яким нічого, крім необхідного обладнання, дружнього плеча і відчуття свободи, не потрібно!
Ви колись спостерігали за летом сокола? А зверху? Кожен турист має змогу розгледіти красу Карпат з висоти пташиного польоту, стрибнувши з парашутом. Парапланеризм – це змога милуватися поверхнею прекрасних ландшафтів, водночас «тримаючи шматок хмаринки у руці». Все більше людей приєднуються до цього виду туризму і знаходять все нові і нові місця для його проведення.
А як щодо справжнього екстріму? Ви давно не відчували справжнього припливу адреналіну? Тоді джипінг для Вас. Джипінг засмоктує. Він небезпечний і захоплюючий. Він модний. Самі «джипери» впевнені, що кращого відпочинку, ніж, чуючи рев двигуна свого «залізного монстра», їхати по таких місцях які, на перший погляд дорогою назвати важко, придумати неможливо. Справжні подорожі та незабутні враження кожен турист отримує при подоланні на потужному джипі важкодоступних місць Закарпаття. Загалом це, напевно, єдиний спосіб за короткий період часу відвідати і помилуватися найгарнішими куточками природи. До того ж деякі організатори джипінг-турів дозволять вам скористатися своїм авто! А по закінченні подорожі ваш «кінь» отримає свідоцтво про те, що він «бруду не боїться». Також Ви маєте змогу скористатися квадроциклом. Звичайно, куди ж без сміливців, які обожнюють «відтягуватися по повній» наодинці або в колі найкращих друзів (тобто без екскурсоводів і гідів). Я маю на увазі водіїв гірських велосипедів. Ці туристи надають перевагу не рівним, асфальтним дорогам, ідучи якими (за їх словами) можна задрімати. Вони шукають найважчі шляхи між туристичними об’єктами. Круті схили і різкі впадини для цих екстремалів – не перешкода. «Ви не уявляєте собі, який це приплив адреналіну, коли ти «летиш» згори на велосипеді зі швидкістю біля 70 кілометрів за годину! Коли за долі секунди ти маєш прийняти безпомилкове рішення! Це і є справжній екстрім!»-розповідає один із екстремалів. Цей вид туризму стає все більш популярним, не зважаючи на свою дорожнечу. Наприклад, велосипед для новачка коштує від 300 до 500 доларів, а є гірські велосипеди із задньою підвіскою ціною від 2000 доларів. Звичайно, потрібно буде витратити гроші на амуніцію і різні запчастини, а це іноді може сягнути половини вартості велосипеду. Така сума орієнтована на новачка, а професійний байкер витрачає значно більше грошей. Звичайно, екстремальні "туристи-початківці в основному беруть всю необхідну атрибутику в оренду, а це, безумовно, значно дешевше. Але, як правило, багатьох новачків екстремальний туризм вабить настільки сильно, що вони хотіли б купити все необхідне і екстремально відпочивати частіше. Та і це можуть дозволити собі не всі.
Напевно, коли Бог створював Закарпаття, він думав про відпочинок. То ж хочеться сподіватися, що "маленька країна" стане одним з найпопулярніших місць на Землі серед любителів туризму.

www.svitkarpat.org

Автор: Іван Білак

назад>>>

Стаття була опублікована в журналі "Світ Карпат" № 8, листопад/грудень 2006