назадПоп С.С.   

Поп Степан Степанович


Доктор фізико-математичних наук (1984), професор (1987),
академік АН технологічної кібернетики України
 (1991).

 

 

 

За фахом і родом діяльності – фізик, науковець і педагог, політик і громадський діяч. Постійно працює в Ужгородському університеті, вихованцем якого є і сам (1959-1964 рр.). Нині – декан географічного факультету УжНУ, завідувач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування УжНУ, завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії фізичної електроніки.
С.С.Поп – відомий фахівець у галузях фізичної електроніки та охорони довкілля. Створена ним  школа – знана світовій науковій спільноті працями з фундаментальних досліджень емісійних явищ при взаємодії прискорених заряджених частинок з металами конструкційних матеріалів та матеріалами електронної техніки, з розробки оптичних методів аналізу на атомному рівні поверхні твердих тіл.
Степан Поп – автор і співавтор понад 300 наукових праць, 7 винаходів та патентів, у т.ч. монографій і підручників. Він – учасник і організатор численних національних і міжнародних конференцій у галузях фізики й охорони довкілля. Виступав з доповідями в наукових установах у містах Трієст (Італія), Париж (Франція), Салфорд (Англія), Орхус (Данія), Відень (Австрія), Дрезден (Німеччина), Цуоц (Швейцарія) та інших. У 1987 році удостоєний міжнародного звання "Соросівський професор",  в 1999 році – Американським біографічним інститутом його ім’я включено в Міжнародний довідник видатних діячів науки ХХ століття , а в 2005 році відзначений почесним званнями «Заслужений діяч науки і техніки України» та «Заслужений професор УжНУ».
Обирався депутатом Закарпатської обласної Ради народних депутатів (1990-1995 рр.).

 

 

 

назад>>>