Ретро-потяг на Боржавській вузькоколійці здійснив свій перший пасажирський рейс

       4 серпня 2017 року, зі станції «Виноградів» у свій перший рейс по Боржавській вузькоколійці вирушив історичний потяг на чолі з ретро-паровозом.   Як відомо,  ретро-паровоз «ГР-280» прибув із Кіровоградщини ( м. Гайворон) та двічі на тиждень (по п’ятницях і суботах) курсуватиме вузькоколійкою між Іршавою, Хмільником і Виноградовом.  

         Офіційно відкрили подію голова Закарпатської ОДА  Генадій Москаль з радником  міністра інфраструктури України Себастьяном Тролле, перерізавши червону стрічку перед входом у вагони.

         Маршрут поїзду складає двадцять кілометрів і пролягає через місто Берегово до станції «Хмільник», триває  три години із зупинками. Усі пасажири нового маршруту отримали масу вражень, адже сама поїздка супроводжується запальними народними піснями та театралізованими дійствами.

         Запуск нової туристичної атракції на Боржавській вузькоколійці здійснюється в рамках пілотного проекту Міністерства інфраструктури України за підтримки Закарпатської облдержадміністрації спільно з партнерами з Німеччини та Швейцарії. Боржавська вузькоколійка має загальну протяжність у 97 кілометрів, у її складі 87 мостів через гірські ріки і потічки. Пілотний маршрут матиме 35 кілометрів мальовничими місцями Закарпаття. Наразі до ретро-потягу ГР-280 «Укрзалізниця» додала два пасажирських вагончики та один вантажний, але у 2018 році передбачається, що швейцарці передадуть власні ретро-вагони для закарпатської вузькоколійки. Введений в експлуатацію туристичний потяг має допомогти з′ясувати попит серед туристів та місцевого населення.

         З метою популяризації туристичного маршруту, департамент економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА рекомендує туристичним операторам при організації екскурсійних поїздок на територію Закарпаття пропонувати екскурсантам відвідування нової туристичної атракції, а саме маршруту Боржавської вузькоколійки.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer