Місто Рахів

Рахів – це місто поміж Карпатських гір, адміністративний центр Рaхівського району Закарпатської області. Це найвисокогірніше місто в Україні, що розташоване на висоті від 430 до 820 метрів над рівнем моря, тобто між найвищою і найнижчою вулицями – понад 500м. різниці у висоті.
З усіх сторін місто оточили гори Карпати. Із півночі його обіймають Привододільні Горгани, на заході височіє Свидовець, на північному сході – Чорногірський хребет, а з півдня наступають Рухівські гори. Місто розташоване над р. Тисою. Ріка розрізає Рахів навпіл і, закопана в граніт, тече паралельно центральній міській вулиці. Неподалік від Рахова (с.Ділове) установлений геодезичний знак, що символізує географічний центр Європи. У місті розташоване правління Карпатського біосферного заповідника.
Історична довідка:
Перша письмова згадка про місто була зроблена ще у 1447році. Вже тоді місто мало свою власну печатку і герб. За однією з версій, назва походить від слова "рахувати", оскільки місто лежало на торгових шляхах і купці, зупиняючись тут, перераховували. Першими поселенцями території міста були гуцули. Містом володіли угорські Ракоци та австрійські Габсбурги, тут проходили турецькі завойовники і козацькі сотні Северина Наливайка, приїздили посланці зі Стамбулу. Причому кожна епоха залишила свій неповторний слід на вулицях міста, як у назвах так і в архітектурі.
У місті розташовані два готелі “Європа” та “Мрія”; туристично-оздоровчий комплекс “Тиса”, що вам запропонує оздоровлення, туризм, підйомники, відпочинок біля води; ресторани, клуби, спортивні комплекси та інше.
Рахів – це чудові місця для екстремального водного туризму на бурхливих водах Тиси, та можливість купатися у гірських річках, де безліч малих водоспадів, залишить у вас незабутні враження від природного водного масажу.
Рахів знаменитий як туристичний центр і як місто в яке взимку з’їжджаються любителі зимових видів спорту, таких як гірські лижі або сноуборд. Безпосередньо у місті є бугельний підйомник на г.Менчул (завдовжки 800м, перепад висот 230м) та у с.Богдан (завдовжки 1000м)

Транспорт: місто має автомобільне та залізничне сполучення з найбільшими містами Західної України (Львів, Івано-Франківськ, Ужгород).