Місто Воловець

Воловець – селище міського типу в Закарпатській області, розташований у горах на висоті 500м над рівнем моря, у подніжжя гірського масиву “Плай”. У Воловці власних підйомників є тільки один не працюючий, його мали запустити цього сезону, але не вистачила всього декількох днів безморозної погоди для введення його в дію (бетонні роботи). В основному сюди приїжджають для того, щоб покататися на трасах с.Подобовец, відстань до якого складає всього 13 км. Тут є можливість взяти на прокат гірські лижі та інше гірськолижне спорядження. Дуже цікавими можуть бути літні туристичні походи в Карпати.
Історична довідка: Археологічні знахідки свідчать, що місцевість сучасного Воловця була заселена в добу бронзи. У 1930 році тут знайдено два скарби , які налічували 23 бронзових та 5 золотих предметів , які підтверджують існування тут поселення у кін. ІІ тис. до н.е. За переказами, назва Воловця походить від назви річки Волівчик, в якій пастухи в давнину напували волів, які паслись на багатих травами полонинах.
Перша згадка про Воловець відноситься до 1433 року, коли він разом з навколишніми землями належав феодалам Переньї та частково Білкеям. В наступні роки Воловець переходив від одного до іншого ,а на початку XVII ст. його включили в Мукачівську домінію .
У 1645 році трансільванський князь Дердь ІІ Ракоці , який вів активну боротьбу за розширення своїх володінь , приєднав до них і Воловець. Село в той час було невеликим , в ньому проживало кілька десятків сімей .
Основним заняттям жителів було тваринництво.
На початку ХVI ст. селяни були повністю закріпачені. Феодальні війни і міжусобиці неодноразово приводили до розорення Воловця. Пригнічені селяни не мирилися з кріпосницькими порядками і неодноразово виступали проти експлуататорів .
У другій половині XIX ст. Воловець був порівняно великим селом на Верховині. У 1870 році в ньому проживало 600 чоловік . У 1872 році італійськими промисловцями було розпочато будівництво залізниці.
Сучасність:
Стосовно міста, місто не є типово туристичним, інфраструктура не так розвинута як наприклад у Яремче чи Славську через віддаленість від трас міжнародного сполучення (траса Київ - Чоп в 15 км) та гірськолижних підйомників (10 км Подобовець) , хороше залізничне сполучення, всі поїзди що їдуть на Закарпаття, їдуть через Воловець.

Варто відвідати:
водоспад Шипіт (10 км авто),
гору Високий Верх 1700 м (7 км пішки), Мукачево (40 км залізницею) та
о. Синевір (45 км).