Т У Р И С Т И Ч Н А     М У К А Ч І В Щ И Н А

Мукачівський район - це казкова , неповторимо красива часточка Закарпаття .
Край живописних карпатських гір та лісів, де є можливість Вам потрапити в храм незайманої Природи , відчути радість спілкування з природою, де є можливість побачити сімейства диких кабанів, косуль, оленів в їх природному середовищі.
Край долин садів та виноградників, оброблених простими трудівниками села.
Край де місцеві жителі – прості та добродушні люди щиро Вас пригостять дарами своєї праці і обов’язково дадуть покуштувати “погарчик” смачного, доброго домашнього вина.
Край цілющих природних джерел, про лікувальні можливості яких відомо по всьому світу , де припавши устами до води цих джерел відчуваєш як п’єш “еліксир життя”—“живу воду” про яку згадується в народних казках та легендах.
Край самобутньої культури та історії, де поряд співіснують пам’ятки далекого минулого з об’єктами сучасності, де є можливість з ХХІ ст. зробити крок та потрапити в ХІІ-ХІІІ ст., пізнати таємниці середньовічних замків, історію культуру, традиції наших краян...
Це можливості Мукачівщни одного з районів Закарпаття.
Загальні відомості про Мукачівський район слідуючі:
-один з 13 районів Закарпатської області;
-площа 1000 км2, що складає 8,6% території Закарпаття;
-населення 104 тис. чоловік ,що складає 8,1% населення Закарпаття ;
на території району проживають представники близько 30 національностей,
серед яких домінують представники наступних національностей – українці, росіяни, угорці, німці, словаки, болгари, євреї, роми,...
районний центр м. Мукачево, де розміщені центральні органи управління
району;
- на території району 37 сільських рад, 2 селищні ради,82 нас.пункта.
Мукачівський район розташований в західній частині Закарпатської області.
Територіально Мукачівський район займає найвигідніші позиції в регіоні Українських Карпат з поміж усіх районів області і це повязано з тим, що в цьому районі Карпат знаходяться самі зручні для проходження гірські перевали – Верецький та Воловецький. В результаті чого вже по даній території були прокладені в минулому древні торгові шляхи, які в історії згадуються під назвою “Великий слав'янський шлях “.
І сьогодні через територію району прокладена автомагістраль міжнародного сполучення Київ—Ужгород, яка розбудовується і перетворюється на V транс–Європейський коридор міжнародного значення сполученням Трієст–Львів та залізнична лінія міжнародного сполучення Київ—Чоп, які з’єднують Україну з Західною Європою.
Рельєф Мукачівського району гористо-низовинний , гори займають близько 50% території району. З півночі територія району прикрита високим гірським пасмом гір, які входять в склад Вулканічних Українських Карпат з найвищою вершиною г. Дунавка (1018 м.), г. Маковиця, г. Бус, г. Обавський камінь, г. Дейманів камінь в результаті чого в даній місцевості зформований специфічний теплий клімат.
Відомості про цікаві історично – краєзнавчі об’єкти Мукачівського району:
Мисливський замок графа Шенборна ( сан. “Карпати”);
Чинадіївський замок(центр смт. Чинадієво);
Мукачівський православний жіночий монастир (околиця м. Мукачево);
Кельтський металургійний центр ( г. Ловачка, околиця м. Мукачево);
Городище – пам’ятка древніх поселень славян ( смт. Кольчино);
Дерев’яна православна церква с. Вільховиця, а всього 121 церква в районі;
Музей Фрідешівського металургійного заводу 1772р. ( смт. Кольчино, з-д Кірова)
Памятний знак Т. Ромжі, греко-католицький монастир ( с Іванівці);
Свято Покровський чоловічий православний монастир (с. Руське–с. Ракошино)
СвятоУспенський жіночий православний монастир (с. Домбоки );
Музей партизанської слави в с. Бабичі;
Музейні кімнати:
– Ю.Гойди с. Зняцево;
– С.І.Панька с. Руське;
– краєзнавчий с. Кальник;
– краєзнавчий с. Страбичево;
– краєзнавчий с. Н.Грабівниця;
– краєзнавчий с. Горонда.
13. Винзавод с. Бобовище –“винна Мекка Закарпаття”;
14. Кінне господарство с. Клячаново;
15. Плантація Закарпатського чая ( околиця м. Мукачево);
16. Дендропарк “Березинка” (с. Березинка).
З цими об’єктами і пов’язана історія нашого району, вони в наших легендах і казках, бувальщинах про які полюбляють розповідати місцеві старожили.
Мукачівський район володіє потужною мережею санаторно–курортних , оздоровчо – туристичних, готельних закладів, які одночасно спроможні в літній сезон прийняти до 2000 чол., а зимою до 1500 чол.
Це відомі – санаторій “Карпати”, санаторій “Перлина Карпат”, санаторій “Синяк”, санаторій – профілакторій “Солені млаки”, а також 10 оздоровчих таборів, які сьогодні інтенсивно розбудовуються і через 2-3 роки перетворяться в сучасні центри туристично – рекреаційної галузі.
За останні роки приватні суб’єкти туристичної діяльності Мукачівського району приділяють багато уваги створенню туристично – оздоровчих комплексів (ТОК) з відповідним рівнем обслуговування , як приклад ТОК ”Карпатський мисливець”, розташований в 3-х км від м. Мукачево, МПП “Тадек” смт. Чинадієво, міні–готель ”Ленар” с. Ключарки, ресторанні комплекси “У Віктора”, “Ловачка”, “Червона горка”, “У Сергія”. В багатьох населених пунктах району в гірській місцевості ведеться будівництво аналогічних об’єктів.
В Мукачівському районі знаходиться гірсько – лижний центр СТК “Синяк”, поряд з санаторієм ”Синяк”, в 20 км від м. Мукачева, де в 2003 році проводились Кубок України та першість України по гірськолижному спорту.
З 2003 року в Мукачівському районі в сфері сільського, зеленого туризму розпочала діяльність “Туристська садиба”, комунальне підприємство, метою якого є організація та надання житлового фонду власників сільських садиб для потреб відпочиваючих туристів, зокрема туристів які відпочиватимуть в районі місце розміщення гірськолижного центру СТК ”Синяк” – смт. Чинадієво, с. Синяк.
(Місцезнаходження КП ”Туристська садиба” 89600 м. Мукачево,
вул. Горького № 19 к.14. а/с № 60 тел +(03131)41174, e-mail ts@mk.uz.ua),
Для туристів – лижників, відпочиваючих зимою Мукачівський район може бути “райським куточком”. Це пов’язано з тим, що Вулканічні Карпати, їх схили хребтів в цій місцевості густо “оперезані” лісовими дорогами з зручними підйомами та спусками, дороги не захаращені і чисті, в лісах відновлено “кордонні” будиночки лісників, неподалік від любого лижного маршруту в 3-4км знаходиться населений пункт, з відповідною інфраструктурою( автозупинка, кафе, їдальня, лікувальний заклад, телефон, приватний транспорт,...і житло у власника сільської садиби).
Для всіх відомо, що Мукачівщина славиться своїми винами – марочними, столовими (бобовищанські, кальницькі), але їм не поступаються й вина та винні напої виготовлені ґаздами (господарями) з власноруч вирощеного винограду.
Підтвердженням цього факту є популярність свята “Червоного вина”, де кожний
Господар може виставити на продаж своє вино, яке дозріло в його підвалах. Це традиційне свято проводиться в м. Мукачево кожного року на зимове свято Василя 12–15 січня.

Це коротка, але не повна інформація про наш Мукачівський район приїзджайте до нас в Закарпаття зимою не пошкодуєте!!!

назад >>>