Мінерали Закарпаття

Туристичний маршрут ,,Мінерали Закарпаття” є різновидом туризму – геотуризм. Даний вид туризму спрямований пізнання туристом геологічних знахідок, що стосуються життя, побуту людей на території Закарпаття.

 

Коротка довідка:

Мінерали – природні хімічні сполуки, що входять до складу земної кори, однорідні за своєю фізичною будовою та хімічним складом. Наука, що вивчає мінерали зветься мінералогією. Поняття ,,мінерал” виникло давно й з того часу безперервно змінюється відповідно до зміни змісту мінералогії.

На початковому етапі її розвитку термін ,,мінерал” був синонімом терміна ,,копалина” й охоплював власне мінерали (у сучасному розумінні), гірські породи, руди та скам’янілості.

 

Ідея маршруту: Такий різновид відпочинку, як туризм давніми рудниками, шахтами в пошуках мінералів вже відпрацьований у Європі (Чехія, Італія, Швейцарія, Словаччина), де користується значною популярністю. Середньовічні копальні, мінералогічні музеї, древні шахти, можливість самому намити золото в потічку, колекціонування мінералів – усе це в європейських країнах приносить прибуток, при цьому популяризуючи саму державу.

 

Територія маршруту:

Коло 1. Ужгород-Ворочево-Оленево-Ізки;

Коло 2. Берегово-Мужієво-Солотвино-Ділове

 

Загальна протяжність маршруту: 400 км

 

Тривалість подорожі:

  • ознайомча – 1 день,
  • екскурсійна – 3 дні

Практичне використання маршруту:

  • Ознайомлення з мінералами Закарпаття;
  • Анімативні ігри (пошук мінералів, намиття золотого піску);
  • Складання колекції мінералів Карпат.

 

Автор:  Кафедра туризму Ужгородського національного університету

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer