Туристичний маршрут ,,Мінерали Закарпаття” є різновидом туризму – геотуризм. Даний вид туризму спрямований пізнання туристом геологічних знахідок, що стосуються життя, побуту людей на території Закарпаття.
Коротка довідка:
Мінерали – природні хімічні сполуки, що входять до складу земної кори, однорідні за своєю фізичною будовою та хімічним складом. Наука, що вивчає мінерали зветься мінералогією. Поняття ,,мінерал” виникло давно й з того часу безперервно змінюється відповідно до зміни змісту мінералогії.
На початковому етапі її розвитку термін ,,мінерал” був синонімом терміна ,,копалина” й охоплював власне мінерали (у сучасному розумінні), гірські породи, руди та скам’янілості.
Ідея маршруту: Такий різновид відпочинку, як туризм давніми рудниками, шахтами в пошуках мінералів вже відпрацьований у Європі (Чехія, Італія, Швейцарія, Словаччина), де користується значною популярністю. Середньовічні копальні, мінералогічні музеї, древні шахти, можливість самому намити золото в потічку, колекціонування мінералів – усе це в європейських країнах приносить прибуток, при цьому популяризуючи саму державу.
Територія маршруту:
Коло 1. Ужгород-Ворочево-Оленево-Ізки;
Коло 2. Берегово-Мужієво-Солотвино-Ділове
Загальна протяжність маршруту: 400 км
Тривалість подорожі:
Практичне використання маршруту:
Автор: Кафедра туризму Ужгородського національного університету
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer