Закарпаття надзвичайно перспективний регіон України з точки зору туризму, рекреації та відпочинку. Унікальний природно-рекреаційний потенціал, який сприяє розвитку практично усіх видів туризму, особливо бальнеологічного.
Закарпатська область відома своїми цілющими термальними та мінеральними водами. На території області виявлено понад 700 водопроявів мінеральних вод та розсолів в складі 67 основних родовищ мінеральних та термальних вод, тобто є великі можливості використання термальних мінеральних вод, як із лікувально-рекреаційною, так із промисловою метою. Деякі з них за своїм складом унікальні і є аналогом відомих кавказьких мінеральних вод типу „Боржомі” та „Єсентуки”. Використання мінеральних вод є основою бальнеологічного лікування у оздоровницях Закарпаття. У санаторно-курортних закладах області є можливість лікувати понад 100 хвороб.
Одним із найперспективніших курортних і туристично-оздоровчих районів не лише Закарпаття, а й України є Свалявський район. Краса і щедрість природи ваблять сюди усіх охочих активно відпочити, піти в туристичний похід чи підлікуватися. На території району створена ціла мережа оздоровчих закладів. На базі родовищ мінеральних вод працюють відомі санаторії: „Сонячне Закарпаття”, „Поляна”, „Квітка Полонини”, реабілітаційний центр „Професіонал”, оздоровниці „Кришталеве джерело”, „Квасний потік”. Крім цього, в останні роки розбудова санаторних об’єктів набула значного розвитку й в інших районах краю. Так, в області реалізується ряд масштабних інвестиційних проектів щодо будівництву та реконструкції санаторно-лікувальних закладів. Тільки на території Ужгородського району у стадії розбудови знаходяться два сучасні потужні санаторні комплекси „Термал Стар” та „Деренівська купель” з широким спектром лікувальних та розважальних послуг.
Санаторний комплекс „Термал Стар” – це сучасний санаторно-готельний комплекс із розгалуженою туристичною інфраструктурою на базі використання термальних мінеральних вод з високим вмістом кремнію. Санаторій включає: санаторний корпус з комфортабельними номерами, лікувальними кабінетами, бюветами із мінеральною водою різної температури. На території санаторію розташовані дерев’яні будиночки котеджного типу, тенісний корт, площадка для гри в міні-футбол та міні-гольф. Сучасна оздоровча база санаторію включає:
Наразі, триває розбудова закладу: продовжується будівництво готельного комплексу та облаштування прилеглої території.
Багатофункціональний санаторно-курортний комплекс „Деренівська купіль” в с. Нижне Солотвино розташований в 20 км. від м. Ужгород на території ботанічного саду з колекцією рідкісних видів рослин. Проектом передбачається будівництво 2-х спальних корпусів на 47 номерів класу 4-и зірки та сучасного спального корпусу на 120 класу 3-и зірки загальною місткістю 340 місць; громадсько-розважального центру з рестораном на 80-100 місць і кімнаткою для переговорів, боулінгу і баром, кабінетами водних процедур; водно-лікувального корпусу на базі використання кременистих мінеральних вод; бювету на три види мінеральної води різних за температурою; великого критого басейну з системою SPA (сауна, руська та турецька лазні, тренажерний зал, косметологічний центр, солярій); ресторану з літньою терасою; лоббі-бару; дегустаційного залу з винним погребом та винотекою; а також облаштування зони відпочинку з каскадом басейнів з термальними та прісною водами, масажними кабінетами, місцями для засмаги, душовими, кафе, тенісними кортами та спортивними майданчиками; колибою; двома відкритими тенісними кортами; площадкою для ігри у міні-гольф та дитячим спортивно-розважальним майданчиком.
Іншим перспективним проектом у напрямку розвитку бальнеологічного туризму є реалізація проекту по будівництву потужного санаторного комплексу „Сойми” в с. Сойми (ЗАТ „Джерела Міжгір’я”), розрахованого на 500 місць, який стане другим за величиною санаторієм у державі. Санаторій спеціалізуватиметься на лікуванні та профілактиці гастроентерологічних, ендокринологічних, гінекологічних й урологічних захворювань. Проектом передбачено будівництво десятиповерхового спального корпусу, а також лікувально-оздоровчого та ресторанно-розважального корпусів, 3 басейнів, 2 спортзалів, лазні та сауни. На сьогодні проект реалізовано на 70 %.
Перспективним центром оздоровчого туризму Закарпаття може стати масштабний готельний, розважально-оздоровчо-рекреаційний комплекс та аквапарк „МАКСІМУС” у м. Берегово з численними басейнами у стилі римських купалень та водними атракціонами на базі термальної кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвої води високої мінералізації різної температури, а також SPA-центром, лікувальними кабінетами із сучасним процедурним обладнанням та із залученням фахівців з ЄС. Крім цього, проектом планується будівництво сучасного готельного комплексу на 260 номерів. Лікування термальною водою даного типу рекомендовано при захворюваннях опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи. Загальна вартість проекту складає майже 35 млн. євро.
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer