Мукачівський район

На загадкову пагорбі вулканічного походження височіє величний і славетний замок – ,,Паланок”.Нині ,,Паланок”, який  є однією з найвизначніших в Україні пам’яток фортифікаційної архітектури. Для гостей тут працює цікавий музей з різноманітною експозицією, є замкова каплиця.

Одним з прославлених володарів Мукачівського замку був подільський князь Федір Корятович, який дістав ці землі від свого родича – угорського короля у 1396 році. Народ шанував доброго князя і обезсмертив його імя у багатьох легендах. В одній з них Федір Корятович рятує селян від кривавого розбійника Бринди. В іншій він обдурює самого чорта аби викопати у замку колодязь (глибина 85 м.). Та й дотепер люди вірять у магічну силу легендарного князя. Варто тільки взяти за палець його бронзову фігуру, що стоїть у замку, загадати бажання ... і воно неодмінно збудеться. З іменем Корятовича пов’язують і заснування старовинного монастиря на Чернечій горі біля Мукачева. Щоправда, нині є підстави вважати, що древня чернеча обитель була заснована набагато раніше, за деякими версіями – у часи поширення християнства на Русі. Характер підземних споруджень на Чернечій горі свідчить, що колись тут існував печерний монастир, подібний до Києво-Печерської Лаври. Як би там не було, але Мукачівський монастир у всі часи був справжнім оплотом віри Христової, духовним центром Срібної землі.

Серед цікавих архітектурних споруд Мукачева можна виділити міську ратушу та палац князів Ракоці у самому центрі міста. Останній будувався в 1667-1748 рр., а найдавнішою його частиною є неповторний ,,Білий Палац”. У XIV ст. в Мукачеві був споруджений храм Святого Мартина, покровителя міста. Нині збереглась лише каплиця зі старовинним фресковим розписом. Є в Мукачівському районі і славнозвісні дерев’яні церкви, збудовані без жодного цвяха. Серед них – храми XVII ст. у Вільховиці та Руській Кучаві. В селі Чинадієво можна відвідати справжній готичний костел XIV-XVст., а також середньовічний замок Сент Міклош. Побудований у XV ст., це один з небагатьох закарпатських замків, що збереглись до наших днів. Виявлені тут підземні ходи донині ховають чимало таємниць.

Перлиною архітектурного мистецтва є розкішний палац австрійського графа фон Шенборна-Бухгейма. Він побудований у 1895 році за оригінальним проектом: має 12 зовнішніх стін, зі вхідними дверима – за кількістю місяців у році, 52 вежі – тижнів у році, і 365 вікон – днів у році. На території старовинного палацу нині розміщені корпуси відомого санаторію ,,Карпати», де лікують захворювання кровообігу та нервової системи. Геніальний архітектурний витвір суттєво доповнює тутешній відпочинок, а неповторна паркова зона – улюблене місце для екскурсій і прогулянок.

Окрім того, у Мукачівському районі розміщені відомі здравниці: ,,Перлина Карпат” (захворювання кровообігу та серцево-судинної системи), ,,Синяк” (опоpно-руховий апарат) та інші. В 6 км від Мукачева в селі Березинка на 36 гектарах розкинувся дендрологічний парк, де можна побачити близько 320 екзотичних дерев та рослин з усіх континентів, крім Антарктиди.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer