"Долині нарцисів" нічого не загрожує

На запит департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА щодо виникнення пожежі на окремих ділянках території Долини нарцисів, Карпатський біосферний заповідник проінформував, що загрози знищення біорізноманіття «Долини нарцисів» немає. Комісією у складі групи спеціалістів державної охорони та наукових працівників було проведено розслідування факту загорання та обстеження пошкоджених пожежею ділянок.

Згідно пояснень начальника ПНДВ «Долина нарцисів», інспектора з охорони природи та природоохоронників, загальна площа загорання становить 6,27 га. Пожежі були вчасно виявлені та локалізовані працівниками ПНД відділення «Долина нарцисів».  Слідів пошкодження цибулин та підземної частини нарцису вузьколистого не виявлено.

Локалітети пожежі сталися переважно вздовж автомобільної дороги, яка використовується місцевими жителями для проїзду до своїх будинків та дачних ділянок. Можливою причиною виникнення загорання став щорічний випал сухої трави та гілок на сусідніх до заповідного урочища приватних ділянках місцевих жителів.

– Підпали сухої трави на Закарпатті, на жаль, стали нехорошою традицією, – зазначає очільник Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль. – Звернення рятувальників до місцевих селян із проханням припинити цю практику не мають ефекту. Суха трава майже щорічно вигорає і в «Долині нарцисів», але жодного разу це не вплинуло на популяцію цих реліктових рослин.
Тому в травні цього року знову запрошуємо туристів з усієї України відвідати урочище Кіреші на околиці Хуста (дорогу до якого ми оновили минулого року) й помилуватися унікальним природним явищем – цвітінням вузьколистих нарцисів.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer