«Три «Т» в туризмі»

Уже традиційно тиждень туризму на Закарпатті розпочинається з Міжнародної науково-практичної конференції «Три «Т» в туризмі». Захід відбувся 19 вересня в оновленому  культурно-історичному центрі «Совине гніздо» і зібрав чималу кількість поціновувачів туризму. Серед учасників конференції були представники органів регіональної та місцевої влади, туристичного бізнесу та мистецьких закладів м. Ужгород,  супутніх до туризму галузей, громадського сектору та освіти.

Під час конференції піднімались важливі для області питання, зокрема, сталого розвитку туризму Карпат і збереження природної та історико-культурної спадщини, розвиток туристичних дестинацій через популяризацію культурно-історичних та мистецьких закладів, покращення якості надання туристичних послуг та розробка нових туристичних продуктів для впровадження їхньої конкурентоспроможності. Модераторами були відомі на Закарпатті та поза її межами представники туристичної сфери:  Денис Ман, Олександр Мерявчик та Федір Шандор.  Серед спікерів: освітяни, мистецтвознавці, представники влади та бізнесу, запрошені гості зі Львівської і Чернівецької областей. Конференція привернула увагу і молодого покоління, зокрема студентів вузів, що готують фахівців для туристичної галузі області, які залюбки долучалися до панельних дискусій.

Основними меседжами конференції були: необхідність розвивати туристичну галузь із збереженням та охороною природного середовища Карпат, зокрема, знайти розумний підхід до використання природних об’єктів з недопущенням перенавантаження на екосистему. Важливим чинником є також  поглибленням співпраці з іншими регіонами України, що входять до Карпатського регіону та побудова стійких відносин з іншими шістьма країнами Карпатського регіону та позиціонування Карпат як спільного туристичного бренду.

Під час другої панельної дискусії спікери наголошували на необхідності популяризації історичних та мистецьких закладів (музеїв, галерей, замків, палаців тощо). Зокрема, на заході робився акцент на організації мистецьких заходів і культурних вечірок, відзнятті відеороликів та короткометражок про Закарпаття.  Популяризація цих історико-культурних об’єктів через вищезазначені заходи сприятиме розвитку туристичних дестинацій на Закарпатті.

Федір Шандор, під час третьої панельної дискусії розказав про туристичні тренди в туризмі та як зробити їх конкурентоздатними. Приклад наводився на роботі дегустаційних залів (сира, медопродуктів, вина, пива, равликів, соків тощо), які сьогодні є майже в усіх районах Закарпаття. Наголошувалось на розвитку ділового туризму.  В області цілий ряд туристично-рекреаційних закладів надає послуги з проведення конференцій та ділових зустрічей із забезпеченням сучасного технічного обладнання. Організатор проекту ,,По Тисі разом’’ Степан Жук презентував рафтингові спуски по р. Тисі, а представниками навчальних вишів Закарпаття розповіли про інноваційні методи викладання в освітніх закладах, в тому числі, які готують фахівців для туристичної галузі (екскурсоводи, гіди, перекладачі, адміністратори готелів, ресторанів тощо).

Загалом, експерти  зазначали, що зараз для регіону склалась унікальна ситуація:  туристичні потоки, які отримував Крим, зараз зорієнтувались на Закарпаття. Про нас почали все більше говорити і все більше відвідувати. Саме тому, основним завданням залишається зробити все можливе, аби турист не тільки захотів сам повернутись і відчути ще раз ті емоції, які він отримав від мандрівки областю, але і з натхненням розповісти про них своїм друзям, знайомим, колегам та порекомендувати відвідати землю наближену до неба!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer