Дерев’яні церкви Мукачівського району

ВІЛЬХОВИЦЯ

Дерев'яну церкву св. Великомученика Дмитра, збудовану у ХVII ст. в сусідньому селі Бистриці, перенесено у Вільховицю в 1910 р. і тоді ж перебудовано. Церкву споруджено з дубових колод, вкрито двосхилим дахом – гранчастим над п'ятигранним вівтарем. Особливої уваги заслуговує одвірок, збудований з широких тесаних плит, вишукано декорованих геометричними мотивами. В інтер'єрі цікавим є фігурний прохід з бабинця до нави. Старий іконостас з образами XVII ст. було розібрано у 1990 р.

 

     РУСЬКА КУЧАВА

   В селі Руська Кучава збереглась справжня лемківська церква Св. Архангела Михаїла. Колись це був чудовий архітектурний твір з усіма ознаками лемківського стилю – високою вежею з бароковим завершенням над бабинцем, шатровими дахами над навою та вівтарем. Сьогодні збереглася гарна галерея з різьбленими стовпчиками, що обходить з трьох сторін бабинець і наву (характерна ознака закарпатських лемківських церков).
   Збудовано її в селі Руське у XVIII сторіччі і перевезено в Руську Кучаву в першій половині ХІХ сторіччя. Можливо, саме тоді шатрові лемківські верхи, що їх видно в інтер’єрі, було закрито двосхилим дахом. Поряд з церквою типова для сіл Мукачівщини дерев’яна дзвіниця.Пізніше сильна буря знесла барокову верхівку, яку більше не відновлювали, а вкрили вежу бляшаним чотирикутним наметом. У 1986 році церкву оббито бляхою. 
 
Панорамне зображення ззовні
Панорамне зображення всередині

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer