Дерев’яні церкви міста Ужгород та Ужгородського району

Ужгород. Церква св. арх. Михайла, 1777 р.Одна з найкращих дерев'яних церков знаходиться зараз в ужгородському музеї просто неба. Ця лемківська церква вирізняється бездоганними пропорціями, особливою стрункістю, чудово проробленими художніми деталями. Висока барокова вежа сповнена чарівної грації. Главки увінчують шатрові верхи нави й вівтаря. Загальний ритм форм – це динамічний злет. Висота бабинця з вежею сягає 22 м.

Датою спорудження вважають 1777 р.. Після того, як у Шелестові збудовано нову муровану церкву, у 1928 р. дерев’яну церкву перевезли в Мукачево. У 1974 р. церкву перевезено до Ужгорода. Це єдина класична лемківська церква, що залишилася в Закарпатті.

 

Панорамне зображення ззовні

/sites/default/files/094_shelesnivska_out.swf

Панорамне зображення всередині

/sites/default/files/093_shelestivka_out.swf

 

Ужгород-Горяни. Церква Покрови Пр. Богородиці, Х-ХI, ХIV ст.УЖГОРОД-ГОРЯНИ

Горянська ротонда є однією з найдавніших і найцінніших архітектурних пам'яток України. Споруда складається з двох частин. Найдавнішою є власне ротонда – шестиконхова центрична будова, товщина стін якої досягає 2–2,5 м, вкрита шестигранним шоломоподібним куполом, що спирається на барабан, декорований під карнизом романським мотивом. Більшість дослідників датує ротонду кінцем Х – початком ХI ст. У XIV ст. до романської ротонди добудовано пізньоготичну наву. Чудовими є фрески, що вкривають суцільно стіни ротонди, а також східну стіну нави Фрески, можливо, виконані північноіталійськими майстрами.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer