Якщо Ви маєте бажання помилуватися чудовими краєвидами, відчути місцевий колорит, насолодитися красою Карпат, добре, весело і комфортно провести час, то завітайте на Міжгірщину.
Міжгірщина має значний туристично-рекреаційний потенціал. Середньовисотні гірські хребти з пологими вершинами та лісистими схилами, мальовничі краєвиди, цілюще повітря, сприятливий клімат, унікальні джерела мінеральних вод зробили район туристично надзвичайно привабливим. Близько половини території відноситься до природно-заповідного фонду України, це: НПП ,,Синевир”, заказники місцевого та державного значення, 25 пам’яток природи. Переважну більшість території району займають гори, а найвищою точкою Міжгірщини є вершина Стримба, що підіймається на 1719 м. Один з найбільших водоспадів Закарпаття – ,,Шипот” знаходиться саме на території району.
У районі розвинені такі види туризму: пішохідний, кінний, водний, велосипедний, автомобільний. Вони охоплюють найбільш визначні місця Міжгірщини.
Міжгірщина є також центром гірськолижного спорту. Цьому сприяють як географічні так і кліматичні умови району. Працюють витяги в смт. Міжгір’ї, біля Син. Поляна, Cиневир, Подобець, В. Студений.
До послуг шанувальників відпочинку в домашній атмосфері – сільський зелений туризм. Туристи матимуть можливість покуштувати страви домашнього приготування національної кухні з екологічно чистих продуктів, ознайомитись з народними традиціями, ремеслами та побутом горян.
У північно-східній частині району біля підніжжя гори Озерної, на висоті 989 м над рівнем моря, знаходиться знамените ,,Синевирське озеро”, яке в народі називають ,,Морським оком”, бо посередині водної гладі, ніби зіниця ока, височить маленький острівець площею в кілька квадратних метрів. Відкритого витоку води з озера немає, але за 60 м від його південно-східного берега з обвального схилу пробивається струмок. Це витікає, просочуючись крізь землю вода з ,,Синевиру”.
Єдиним і унікальним у всій Європі є музей лісу і сплаву на Чорній Ріці, що діє на території НПП ,,Синевир”. Це – диво-об’єкт, якому фактично немає аналогу у всьому світі. Заклад цей просто неба та ще й на воді, серед райського зеленого океану чудова гідротехнічна споруда ХІХ століття. Вона використовувалася для сплаву лісу, зв’язаного у плоти.
В районі знаходяться унікальні дерев’яні церкви у селах Буковець, Присліп, Пилипець, Верхній Студений, Колочава-Горб, Колочава-Імшадь, Синевирська Поляна, Торунь, Подобець, Ізки, Репинне, Нижній Студений.
Верховина прекрасна будь-якої пори: влітку, крім незабутніх вражень, тут можна зібрати багатий урожай дарів лісу – соковиті ягоди та гриби, взимку, коли гори вкриті сліпучо-білим сніговим хутром, край перетворюється на осередок гірськолижнього спорту.
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer