Перечинський район

Переважну більшість території району займають гори, а найвищою точкою Перечинщини є вершина Полонина Руна. На території краю знаходиться вулканічне озеро Ворочівське та каскад гірських водоспадів Лумшорський. Полонина Руна (Рівна) це найбільша полонина Українських Карпат, яка представляє собою комплекс високогірних альпійських лугів, висота над рівнем моря яких сягає 1479 м, а площа 1100 га. Звідси починає свій шлях потужний потік крижаної води, що утворює водопад Воєводин, який скидає свої води двома потоками з 24 метрової висоти. Воєводин знаходиться в 16 км від села Тур’я-Поляна на території заповідника Шипот. На території району знаходиться заказник ,,Соколові скелі”, де охороняються унікальні види рослин та птахів.

Село Лумшори, відоме завдяки дивній на перший погляд процедурі – тут Вас посадять у величезний чан і будуть варити на повільному вогні. Не лякайтеся – це не пекло. Навпаки, Лумшори – райський карпатський куточок. А в чані знаходиться мінеральна сірководнева вода, яку підігрівають за допомогою дров. Купання в чані приносить оздоровлення опорно-рухового апарата.

Цінною пам’яткою дерев’яного зодчества Закарпаття є Церква св. Василя Великого у с. Лікіцари. Церква у Лікіцарах була збудована з ялини в 17 ст. триверхова, бойківського стилю. У 1748 році церква була перебудована і набула сучасного вигляду.

Цікавим фактом з історії Перечинщини є те, що жителів одного з найбільших населених пунктів району – Тур’я Ремети, мешканці сусідніх сіл називають ,,жабляниками”. І дійсно, якщо заглянути у меню одного з кафе села, то тут можна побачити дві традиційні для цього села страви ... ,,жаб’ячі лапки” та ,,черепаховий суп”.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer