Рахівський район

Рахівський район цілком справедливо вважається центром туризму в Карпатах.

Географічне розташування приваблює чудовими краєвидами, цілющими мінеральними водами, окремі з яких не мають аналогів в Україні. В горах збереглася недоторкана дика природа, найкращі праліси та гірські масиви, які на сьогодні увійшли до складу Карпатського біосферного заповідника і входять до міжнародної мережі біосферних резервів ЮНЕСКО. Ця місцевість володіє справжнім екологічним феноменом та надзвичайно потужним туристично-рекреаційним потенціалом. Тут найбільша високогірна частина Карпат на теренах України. М’який клімат, чисте гірське повітря, неповторі пейзажі, велика кількість цілющих мінеральних вод здавна приваблювали туристів, мандрівників, любителів активного відпочинку.

Справжньою природною прикрасою як Українських Kарпат, так і всієї України є високогірний хребет Чорнoгора, у складі якого знаходиться найвища точка України – гора Говерла (2061 м). Хребет Чорногора є головним ландшафтним компонентом та популярним екскурсійним об’єктом Українських Карпат, який відвідують тисячі туристів, альпіністів і вчених з багатьох країн світу. Окрім Говерли тут знаходяться ще чотири вершини, висота яких перевищує 2000 метрів – Чорна Гора (2028 м), Петрос (2020 м), Гутин Томнатик (2013 м), Ребра (2002).

Сьогодні в районі діють приватні готелі, бази відпочинку і туристично-оздоровчі комплекси, садиби селян, які приймають гостей за програмою сільського зеленого туризму. Розроблені і діють пішохідні, лижні, водні, велосипедні, кінні та автомобільні туристичні маршрути. А вода санаторію ,,Гірська Тиса” – єдина мінеральна миш’яковиста вода в Україні. Вона має неповторний склад цінних мікроелементів і має унікальні цілющі властивості, що позитивно впливають на відновлення опорно-рухового апарату людини, поліпшення обміну речовин, виведення з організму радіонуклідів і зайвих солей.

На Рахівщині створено умови, сприятливі для літнього і зимового відпочинку та оздоровлення. Завдяки наявності гірськолижних трас і підйомників добре розвинуті зимові види спорту. На території району знаходиться популярний курорт ,,Драгобрат”, де найдовше в Україні лежить сніг. Драгобрат – найвищий гірськолижний курорт Українських Карпат. Полонина розташована на висотах 1300-1700 метрів над рівнем моря, на відстані 7 км від селища Ясіня на стику хвойних лісів і альпійської зони, на відрогах Свидовецького масиву, біля підніжжя гір Стіг і Близнеці. Звідси відкриваються чудові краєвиди на найвищий масив Українських Карпат – Чорнoгору, проглядаються вершини гір Говерла, Петрос.

В районі знаходяться унікальні дерев’яні церкви у селах Лазещина, Ділове, Ясіня.

На високогір’ях Рахівщини зосереджена третина видового різноманіття флори України, деякі рослини більше ніде не зустрічаються, наприклад легендарна квітка едельвейс.

В околицях сіл Ділове та Костилівка є карстові печери.

В Рахові, селах Кваси, Білин, Богдан, Кобилецька Поляна є джерела мінеральних вод, всього в районі їх нараховується більше 80.

Закарпатська Гуцульщина знаменита своїми важкодоступними горами, які покриті густими лісами. Саме тут знаходили свій притулок народні месники – опришки. Серед яких був і знаменитий Олекса Довбуш. Разом зі своїми хоробрими хлопцями він завдав чимало клопоту місцевим багатіям, які знущалися над бідним народом. Неодноразово Чорногора рятувала опришків від переслідування урядових військ. Саме тут, як свідчить Легенда, сміливий Олекса заховав свої скарби і віднайти їх зможе лише сміливець, який своєю мужністю та відданістю своєму народу відчинить кам’яні двері, які ведуть до печери у підніжжі однієї з гір Чорногірського масиву, де зберігаються незліченні скарби.

Рахів – найвисокогірніше місто України, його висота над рівнем моря 820 метрів. У цьому місті найбільший перепад висот між найнижчою (400 м) і найвищою (900 м) вулицями. Тут проходить найвисокогірніша транспортна магістраль України – автошосе по Яблунецькому перевалу на висоті 931 м. Ще одна оригінальна річ Рахівщини – найбільший музичний інструмент в Україні, а саме гуцульська дерев’яна трембіта, що має довжину 4 метри.

А найголовнішою окрасою Рахівщини є те, що саме тут знаходиться географічний центр континентальної Європи, поблизу 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer