Хустський район

Найбільшим багатством Хустщини справедливо вважається екологічно чисте повітря та значна кількість мінеральних та термальних джерел. Загалом на території Хустщини є понад сто мінеральних та термальних джерел, на базі яких організовуються зони для відпочинку і лікування людей.

Хустщина має багато що показати гостям. У селах району збереглися кількасотні шедеври дерев’яної архітектури Закарпаття – дерев’яні церкви XV-XVIII ст. та кам’яної архітектури – пам’ятники XII-XIV ст. Неподалік Хуста знаходиться унікальна Долина нарцисів – єдина в Європі, де в первісному вигляді зберігся нарцис вузьколистий ще з льодовикового періоду. Швидко прижилися плямисті олені у заповіднику с. Іза; фабрика фетрових головних уборів, єдиний в Україні завод із виробництв цеолітової продукції у с. Сокирниця; страусина ферма поблизу Хуста; табуни буйволів у с. Стеблівка та с. Велятино, які мають цілюще молоко 9% жирності, центральна вулиця с. Іза давно стала справжньою виставкою фантастичних виробів з лози; збереглися давні водяні млини, на яких і тепер за допомогою гірських потічків мелють збіжжя, радує око також чудова сувенірна продукція з кукурудзяного листя, яку виготовляють майстри в смт. Вишково.

На території району знаходяться угіддя Карпатського біосферного заповідника – Угольський масив, а також урочище Кірещі (заповідник державного значення, відомий під назвою Долина нарцисів). Природно-заповідним фондом місцевого значення є урочище монастир. Ріки Тиса, Теребля та Ріка з численними притоками створюють затишні улоговини, вузькі коридори, низовини, розподіляючи передгір’я Полонинського та Вулканічного хребтів Українських Карпат на ряд невеликих масивів з неперевершеними пейзажами. На берегах річок та струмків – безліч чудових природних пляжів.

Шаян – відомий курорт Закарпаття. Він знаходитися за 18 км від міста Хуст, на лівому березі Тиси, в оточенні гір – Великого, Середнього та Малого Шаяна. Саме завдяки горам, які оточують Шаян з трьох сторін, тут зберігається своєрідний мікроклімат – м’який та безвітряний. В Шаяні можна гарно відпочити та за потребою покращити здоров’я в санаторіях. Основою лікування є тутешні мінеральні води, які містять в собі корисні для організму макро- та мікроелементи. За своїм складом вони подібні до відомих мінеральних вод ,,Боржомі”, ,,Нарзан”, ,,Єсентуки”. Шаян – досить компактний курорт, проживання Ви зможете підібрати собі за власними вподобаннями: в санаторії, базі відпочинку, готелі, пансіонаті або в приватному секторі. На відстані одного кілометра знаходится велике озеро, де можна поплавати або покататись на катамарані чи човні.

Взимку в регіоні функціонують гірськолижні підйомники – 300 метровий на території Шаяна, 800 метровий в сусідньому селі Велятино. Чудова Хустщина навесні, коли зеленіють, цвітуть сади, а Долина нарцисів вкривається білою ковдрою розквітлих рослин. Не менше задоволення дарує відпочинок на природі влітку, коли в спекотні дні рятує прохолода річок Тиси та Ріки.

Хустщина, яка вважається перлиною і цетром Української Мараморощини в Закарпатті, приковує до себе увагу туристів та відпочивальників. Численні санаторії, туристичні комплекси, дитячі оздоровчі табори та інші оздоровниці гостинно приймуть усіх, хто бажає зміцнити здоров’я, відпочити на благословенній закарпатській землі.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer