Червень

ФЕСТИВАЛЬ КОВАЛЬСЬКОГО МИСТЕЦТВА ТА НАРОДНИХ ПРОМИСЛІВ  ,,ГАМОРА”

 

Місце проведення: с. Лисичево Іршавського району

 

З метою збереження вікових традицій працелюбного народу, біля кузні „Гамора”, щороку,  зазвичай в останні вихідні червня відбувається унікальна подія – Фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів „Гамора”, яке привертає увагу ковалів з усього світу та людей, котрі цінують справжні традиції нашого краю. Під час свята працює так зване „мануфактурне містечко”, де кожен бажаючий може виготовити на гончарному крузі глечик, або навчитися працювати за ткацьким верстатом. На святі також можна викувати власними руками сувенір на пам’ять, посмакувати смачними стравами іршавської кухні, медом та вином. На фестивалі завжди панує святкова атмосфера. В ньому беруть участь фольклорні та естрадні колективи із Іршавщини та сусідніх областей та районів.

 

Основна мета фестивалю – популяризація сільського туризму у нашому краї та відродження вікових традицій.

 

Довідка: у селі Лисичево Іршавського району є унікальна водяна кузня-музей „Гамора”, якій вже майже 300 років. Унікальна – бо, можливо, вона єдина в усій Європі вже понад 100 років дзвенить своїм потужним молотом.

Діюча кузня-музей „Гамора” працює за принципом водяного млина під дією сили падаючої води гірської річки Лисичанка. Каналом в кількасот метрів вода подається на величезне колесо, приводячи його в дію. Обертальний рух колеса в свою чергу приводить у дію рух молота вагою 125 кілограмів. А далі, нагрітий метал „витанцьовує” під молотом у справних руках коваля і на очах через деякий час з’являється виріб-молот  чи лопата.

Кузня являє собою кам’яну споруду завдовжки 36 метрів, завширшки 9 метрів. З тильного боку будови паралельно до неї встановлено широкий жолоб, по якому з розташованого вище відстійника вода падає на колесо. Кузня Гамора виробляла і виробляє сільськогосподарський реманент, який користується у місцевих господарів особливим попитом. Це єдина в Україні виробнича споруда такого роду, перетворена в діючий музей.

 

 

Просмотреть увеличенную карту

 

ТУРИСТИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ,,ЄВРО-КАРПАТИ”

 

Місце проведення: с. Оноківці Ужгородського район

 

Головною метою фестивалю є об’єднання спільних зусиль для пропаганди туристичного бренду “Карпати”, а також популяризація активних видів відпочинку та можливостей відпочинку у сільській місцевості краю.

 

У рамках фестивалю проходить:

 • презентація туристичної привабливості внутрішнього туризму Закарпаття (винний, медовий, гастрономічний, спортивний, військовий, сирний, замковий туризм Закарпаття);
 • виставка-продаж турів ”Закарпаття – туризм та відпочинок” туристичними фірмами;
 • ярмарка народних промислів, робіт творчих майстерень і сувенірної продукції;
 • етно-гастрономічна презентація, дегустація сиру, меду та вина;
 • майстер-класи;
 • змагання зі спортивного туризму серед учнівської молоді.

 

ФЕСТИВАЛЬ КОСАРІВ

 

Місце проведення: с. Велятино Хустського району

Основним промислом с.Велятино здавна було скотарство. Тут традиційно вирощували худобу, в тому числі й розводили буйволів. Це, у свою чергу, дало поштовх до розвитку  косарства, як елементу скотарства. Косарське ремесло набуло серед населення широкого поширення та протягом століть формувалось як особлива і неповторна традиція села. У селі та околицях були цілі династії косарів, які передавали із покоління в покоління вміння вправно справлятися із косами, і які свого часу цим заробляли собі на хліб.

Саме тому, виникла ідея започаткування фестивалю косарів, щоб відродити і популяризувати цю давню традицію.

 

У програмі фестивалю:

 • конкурс на швидкість косіння трави, на найбільший розмах та на якість покосу;
 • конкурс на клепання коси;
 • конкурс на укладання пласту;
 • виступи народних самодіяльних колективів;
 • дегустація велятинських традиційних страв та закарпатських вин;
 • розіграш лотереї для всіх присутніх.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотреть увеличенную карту

 

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ПАРАД НАРЕЧЕНИХ

 

Місце проведення: м. Ужгород

 Щороку в останню неділю червня в Ужгороді проходить Закарпатський Парад Наречених, який став своєрідною візітівкою міста. Гарні, молоді дівчата у весільних сукнях з чудовими зачісками беруть участь у цьому неповторному дійстві.

 

Вже п’ять років поспіль проходить парад и кожного разу він різний і неповторний,  але завжди видовищний і залишає яскраві спогади в учасниць та глядачів.

 

         У рамках програми:

 • парад наречених вулицями міста;
 • автопробіг весільного кортежу;
 • фотосесія учасниць;
 • концертна програма;
 • цікаві конкурси, майстер-класи та багато сюрпризів.

 

Детальна інформація про захід на сайті www.parad.uz.ua.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer