Україна презентувала свій туристичний потенціал на виставці у Брно (Чеська Республіка)

Представники облдержадміністрації представили ,,Закарпаття туристичне" на виставці туристичних можливостей регіонів ,,Regiontour 2017” у чеському місті Брно. Варто відмітити, що Закарпаття - єдиний регіон, який цьогоріч представляв Україну на туристичній виставці у Чеській республіці.
,,Інтерес до Закарпаття у чехів надзвичайно великий. Мова не лише про ностальгійний туризм, як ми можемо думати, а в першу чергу тому, що наш туристичний продукт — комплексний та дуже багатогранний. На нашому виставковому стенді ми пропонували відпочивати в Карпатах, які становлять чи не найбільший інтерес. Проте більшість шукали саме матеріали з Колочави. Міжгірщина туристична історично та культурно давно вабить до себе чеського туриста. Свою популярність мали й гірськолижні траси Закарпаття, Чорногірський хребет, дерев’яні храми, сільський туризм та інші наші пропозиції, представлені в процесі численних презентацій”, - відзначає директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Денис Ман.
Інтерес до закарпатського стенду дійсно був ндзвичайно великий: часом черги розтягувалися на десятки хвилин.
З метою якомога повніше презентувати цільовому споживачу Міжгірщину як важливу туристичну дестинацію, участь у роботі делегації з України взяв також голова Міжгірської районної державної адміністрації Василь Худинець.
Традиційно на третій день виставки представники структурного підрозділу облдержадміністрації з питань розвитку туризму проводять перемовини з туристичними операторами та агентами, з асоціаціями, клубами та об’єднаннями в туристичній галузі. Кожному з представлених на виставці туроператорів з Чехії, Польщі, Угорщини та інших держав представники обласної ради та адміністрації вручили робочі матеріали з туристичними маршрутами, презентаційними картами, календарем туристичних подій тощо. Десятки діалогів, проведених представниками облдержадміністрації, пройшли успішно. Наша сторона пропонувала організовувати поїздки до Закарпаття та до України. Щоб переконатися у серйозності намірів щодо співпраці, Денис Ман презентував чеським колегам ʼʼЧеський туристичний маршрут” та запросив їх до участі у Міжнародній туристичній виставці-ярмарку ,,Турʼєвроцентр Закарпаття 2017”. Про це також говорилося під час відвідування закарпатського стенду гостями з дружніх Закарпаттю країв Пардубіце та Височина. ,,Протягом багатьох років ми спільно реалізовуємо соціальні проекти, не зайвим буде показати туроператорам з Чехії можливості відпочинку в Закарпатті”, - переконаний Д.Ман.
Окрім офіційної делегації на виставковому стенді приваблювали матеріали туристичного бізнесу Закарпаття, серед яких матеріали субʼєктів туристичної діяльності області: туроператорів, готелів та ресторанів, асоціацій та установ, а також підприємств, які працюють над розвитком винного туризму Закарпаття. Крім того, своїх гостей на стенді також очікували можливості термального відпочинку Берегівщини, Свалявщини та Хустщини.
Варто відмітити, що з об’єктивних причин у 2014 році кількість туристів з Чехії до України суттєво скоротилася, проте вже у 2016 році статистика почала рости. Зокрема, у минулому році кількість гостей з Чехії на Міжгірщину збільшилась на третину.
Департамент економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації висловлює вдячність туристичному бізнесу Закарпаття, який працює над залученням туристів до відпочинку на території області. Завдяки спільним зусиллям обласної влади та бізнесу 2016 рік мав добрі результати, що очікується також і в 2017 році за умови, що всі спільно працюватимуть над підвищенням якості в роботі.
Слід зазначити, що ,,Закарпаття туристичне” презентується на виставці ,,Regiontour” вже вдруге — минулого року стенд ,,Україна туристична” теж мав вагомий успіх.
У найближчих планах відвідати традиційну виставку в Києві (UITT) та виставку в Угорщині, які відбудуться в березні цього року.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer