Іршавський район

Дивовижна природа Іршавщини багата яскравими краєвидами. Мальовничі пагорби і неприступні вершини підносяться до небес над неосяжними просторами лісів. Тут можна послухати чарівні співи птахів, дзюрчання річок і ніжну музику маленьких кришталево чистих струмочків. В селі Горбок фермери розводять оленів, а в дрімучих лісах мешкають бурі ведмеді, лисиці, зайці, вовки, рисі ... На Вас чекає один з найкращих куточків живої природи – Зачарований Край. Це чарівна долина, в якій ростуть різноманітні рослини (рідкісні й зникаючі), де розкидані величезні каміння вулканічного походження. А поряд причаїлось торф’яне болото з таємничою назвою – Чорне Багно.

Місто Іршава – затишне провінційне містечко, де досі діє унікальна вузькоколійка ХІХ ст. Подорож на старовинному потязі повз незабутні краєвиди перенесе Вас у самий початок індустріальної епохи, коли світ був зовсім іншим. Більше про історію цього краю можна дізнатись в історичному музеї Іршави.

На відстані 28 км від районного центру тягнеться вздовж дороги селище Довге. Колись воно було вотчиною феодалів-магнатів Долгаї. Власники села побудували тут замок та дерев’яну церкву в 1417 році. На початку 18 ст. укріплений замок був перетворений на розкішний палац, в якому часто бували представники знатних родів Європи. Донині довкола палацу-фортеці зберігся унікальний парк, де ростуть 300-річні липи. Жителі Іршавщини бережуть старовинні традиції мистецтва народних промислів: ткацтво в Кушниці, обробка каменю та гончарство в Іршаві, художня обробка металу – у Вільхівці. У мальовничому селі Осій знаходиться туристична база, де можна зануритись у чан з цілющою мінеральною водою. В селі Лисичево збереглась унікальна пам’ятка ковальського ремесла – єдина в усій Європі діюча водяна кузня-музей ,,Гамора”. Оригінальність кузні в тому, що для приведення в дію важких молотів використовується сила падаючої води з річки Лисичанка. Музею ,,Гамора’’ – 300 років. Чотири дерев’яні церкви збереглись в селах Дешковиця, Локіть, Івашковиця і Климовиця. У невеликому селі Імстичево можна відвідати старовинний монастир (1733 р.) і Михайлівський храм (1798 р.). В цьому селі також можна побачити цікаву церкву з білого каменю (1700 р.) та діючий водяний млин. Храм у селі Доробратово розписав видатний закарпатський художник Йосип Бокшай, а в селі Ільниця є оригінальна церква 18 ст., побудована з каменів-валунів.

Саме на Іршавщині 27 серпня 2002 року дві маленькі дівчинки стали свідками справжнього дива. Діти розповіли, що вони набирали воду з джерела під горою Джублик біля села Нижнє Болотне і раптом побачили прекрасну жінку на легенькій білій хмаринці. Це була сама Діва Марія, яка прийшла, щоб допомогти відновити авторитет священників, об’єднати Церкву і воз’єднати роз’єднаний народ. За словами дітей, Пресвята Богородиця веліла побудувати на цьому місці і сказала, що люди самі приходитимуть сюди, щоб помолитись. З тих пір тисячі паломників зі всіх куточків України приходять до гори Джублик, а дива відбуваються тут мало не щодня.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer