13 січня 2017 року у готельно-ресторанному комплексі «Катерина» (смт Поляна Свалявського району) було проведено засідання за круглим столом з питань розвитку гірськолижних курортів Закарпаття. Участь у засіданні взяли власники та представники гірськолижних обʼєктів Закарпаття, на яких розташовані гірськолижні витяги.
Вищезазначену зустріч було організовано та проведено управлінням туризму та курортів ДЕРТ Закарпатської ОДА за ініціативи туризмознавця Федора Шандора.
Вступним словом привітав присутніх Денис Ман, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА. Інформував присутніх, що наразі галузь туризму підпорядковується економіці, як на державному так і на обласному рівні. Наголосив, що діалог між власниками гірськолижних витягів та владою є надзвичайно важливим, адже гірськолижний туризм є одним з найпріоритетніших напрямків в області і обидві сторони повинні прикласти максимально зусиль для його подальшого розвитку. Зауважив, що департамент активно просуває зимовий туристичний продукт Закарпаття через випуск інформаційної друкованої продукції та її розповсюдження на туристичних та інвестиційних заходах. Також інформував, що матеріали про зимовий відпочинок на Закарпатті не одноразово публікувались у спеціалізованих туристичних виданнях України.
Продовжив діалог Федір Шандор, який попросив присутніх надіслати повну інформацію про їх витяги на електронну адресу управління туризму та курортів ДЕРТ Закарпатської ОДА . Зокрема, це інформація про:
графік роботи витягів (враховуючи і святкові дні);
наявність освітлення на трасах та можливість нічного катання;
наявність веб-камер (посилання на них у мережі інтернет);
наявність обладнання для штучного освіження;
різновиди послуг (персональний тренер та його вартість, здійснення патрулю, тощо);
наявність окремої дитячої зони для сноутюбінгу (санки);
можливість проведення екскурсії з відвідуванням цікавих туристичних та рекреаційних місць (мінеральні джерела, архітектурні памʼятки, тощо)
Окремо виділив, що ЮНВТО оголосила 2017 рік, роком інклюзивного туризму у світі. Зауважив, що важливим є той фактор, щоб гірськолижні обʼєкти надавали послуги для людей з особливими потребами. Крім того додав, що незабаром департаментом економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА буде випущено допоміжні листівки з матеріалами по роботі інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму.
Присутні представники гірськолижних витягів коротко охарактеризували свої об’єкти та виділили ряд найбільш проблемних питань, серед яких залишаються відсутність належного дорожнього покриття та важка доступність до гірськолижних закладів, утилізація сміттєвих відходів та забруднення ними водних джерел. Ці фактори чи не найбільше сприяють хибному враженню туриста про Закарпаття. Ще одним болючим питанням залишається застаріле та недосконале законодавство, яким регламентується функціонування гірськолижних витягів.
На завершення засідання Денис Ман повідомив присутнім про зимовий інформаційний тур для представників національного телебачення та туроператорів, проведення якого планується на кінець січня 2017 року. Запросив присутніх до співпраці та побажав успіху у роботі.
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer